Léto

Cyklo - turistika

Cyklistika bez námahy

V pozměněné podobě, která ještě více vyhoví potřebám rodin s dětmi a potřebám rekreačních cyklistů všeho věku, se letos představuje dlouholetý program Cyklistiky bez námahy. Ten od roku 2015 nabízí 3 trasy vyznačené po šotolinových a asfaltových cestách. Trasy začínají na vrcholu Klínovce a dovedou vás k lanovým drahám Prima Express a Dámská. Vhodné cyklistické vybavení lze zapůjčit v půjčovnách na vrcholu Klínovce nebo u spodní stanice lanovek.

Popis tras

Macecha 7km

Trasa s nádhernými výhledy na louky u Loučné pod Klínovcem vede okolo vrchu Macecha po nové šotolinové cestě. Zhruba v polovině trasy se pozorným naskytne výhled na majestátní odlesněný vrch Meluzína.

Pašerácká cesta 9km

Vydejte se v protisměru staré Pašerácké cesty vedoucí z obce Suchá! Trasa nabídne několik spektakulárních výhledů než se zanoří do hlubokých lesů nad městem Jáchymov.

Meluzína 8,5km

Tato trasa vás zavede pod Meluzínu - tajemný a skalami posetý vrch. Odvážní mohou pěšky vystoupit i na její vrchol s úchvatným výhledem na Klínovec. V takovém případě mějte s sebou zámek na kolo.


Turistika

Krušné hory jsou oblíbenou lokalitou "nordic walkerů". Přímo na Božím Daru sídlí Nordic walking centrum a pravidelně se tu pořádá česko-německá akce s názvem Nordic walking bez hranic. Navíc ideální terén pro výlety s holemi si tu najde opravdu každý.

Z Klínovce údolím Veseřice 8,12 km malá náročnost.
Měděnec - Pernštejn 7,46 km střední náročnost.
Krušné hory - Klínovecko 27,5 km střední náročnost. 
Klínovec - Blatenský vrch 21,6 km velká náročnost.

Dále doporučujeme jízdu parní lokomotivou na úzkokolejce z Oberwiesenthalu. Příjemným relaxem po sportu je návštěva aquaparku v Chomutově nebo na německé straně v Marienbergu (vhodný pro rodiny s dětmi). Za zmínku stojí na Božím daru návštěva Ježíškovy cesty, Božídarského rašeliniště či Blatenské rozhledny s Vlčími jámami, vodní nádrž Přísečnice. Za návštěvu jistě stojí i podmořský svět pod Filchtelbergem https://www.meeresaquarium-am-fichtelberg.de/