Zima

Skiareál Klínovec - Fichtelberg

Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor, s přepravní kapacitou 12 500 osob/hod. Nachází se a leží v těsné blízkosti hranice s Německem a střediskem Oberwiesenthal. Tradičně nabízí po celou sezónu výtečné sněhové podmínky a na 18 km sjezdových tratí všech obtížností, o rozloze 50 ha, které jsou z 90% zajištěny technickým sněhem.

Lyžařské středisko prošlo výraznou modernizací a na lyžaře a snowboardisty čeká celá řada novinek. Byly prodlouženy a rozšířeny sjezdovky s technickým zasněžováním a technicky a kapacitně nedostačující lyžařské vleky byly nahrazeny moderními čtyřsedačkovými lanovými dráhami. Na sjezdovce Pařezovka byla postavena lanovka CineStar Express, která byla první v ČR s oranžovou krycí bublinou. Tuto lanovku následovala v dalším roce čtyřsedačka SUZUKI na sjezdovce Přemostěná, další lanovka s oranžovou krycí bublinou je na jižní straně. Tato nahradila historickou jednosedačku na sjezdovce Jáchymovská. V nové části areálu na jižní straně byla také zbudována nová sjezdovka, která je na české poměry velmi unikátní svými parametry měří totiž na délku 3 km, její šířka je až 100m a převýšení 500m. Na jižní straně Klínovce vzniklo nové zázemí pro všechny lyžaře. Najdete zde občerstvení a ApresSki bar, lyžařskou školu a půjčovnu vybavení a také výukové centrum s pojízdným pásem pro nejmenší lyžaře.

Již několik let pokračuje úspěšná přeshraniční spolupráce v rámci mezinárodního česko-německého regionu. Tento Skiregion Fichtelberg - Klínovec nabízí 33 km sjezdových tratí všech obtížností a to již v ceně od jeden a půl denních permanentek. Přes hranice a mezi vrcholy Vás zdarma převeze skibus za 10 min.

Na Klínovci najdete 4 sedačkové lanovky a 7 lyžařských vleků. K dispozici je snowpark s mnoha skoky a překážkami a také 50 km upravovaných běžeckých tratí. Myslí se i na nejmenší, které zabaví i pohlídá  dětský skipark s vlekem zdarma. Rodiny uvítají širokou škálu rodinných jízdenek.

Samozřejmostí jsou parkoviště pro 1300 vozů zdarma.